M.E.B. Onaylı İLK ve TEK Hafıza ve Hızlı Okuma Programı !
ZİHİNSEL MATEMATİK, HAFIZA ve ZEKA EĞİTİM PROGRAMI
Hafıza Teknikleri, Zihinsel Matematik, Hızlı Okuma ve Beyin Haritaları 

Zihinsel Matematik

Matematik çoğu öğrencinin kabusudur ve en çok korkulan derslerden biridir. Temel olarak beynin sol yarım küresi matematiksel, sağ yarım küresi de yaratıcı düşünmede uzmandır. Sadece beynin sol yarım küresi gelişmiş olan ve bu yarım küreyi iyi kullanan öğrencilerin, yaratıcı düşünebilmesi için beyinlerinin sağ yarım kürelerini de geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrendikleri konuları ve formülleri yaratıcı olarak kullanabilmeleri beynin sağ yarım küresini işin içine katmadan mümkün değildir. Bu durum “un” ve “yağ” ın olduğu yerde “helva” yapamamak gibi bir şeydir. Yaratıcı düşünebilme ve yaratıcı problem çözme yeteneği kazanmak bir eğitim meselesidir. Düşünmeye beynin sağ yarım küre fonksiyonlarını da katmayla ilgilidir.
Matematiksel bir işlemi kalem ve kağıt kullanmadan hızlı bir şekilde yapabilmek, şüphesiz hem yaratıcı problem çözme, hem de zihinsel matematik ve hafıza tekniklerini öğrenmeyi gerektirir.


Matematik Artık Kolay!

Zaman zaman canlı hesap makinesi diye adlandırılan insanlarla ya karşılaşmış ya da duymuşsunuzdur. Guinness Rekorlar kitabına baktığınızda bilgisayar tarafından rastgele seçilen iki tane 13 haneli sayının 28 saniyede akıldan çarpılarak dünya rekoru kırıldığını görürsünüz.
Çoğunuz bu canlı hesap makinelerini hayranlıkla izler ve onlara gıpta edersiniz. Hayran olunması gereken esas varlık ise insan beyninin kendisidir. “Zihinsel Matematik ve Hafıza Teknikleri” semineri hemen hemen tüm canlı hesap makinelerinin kullandığı hafıza sırlarını açıklamakta ve matematiksel işlemleri öğrencilerinizin de hızlı bir şekilde zihinden yapabileceklerini ispat etmektedir.


Çocuklarınızın Matematik Dehasını Keşfedin!

Beyindeki potansiyeli keşfetmek için yapılan bilimsel araştırmalar, insan zihninin öğrenme ve bilgiyi işleme kapasitesinin sonsuz olduğunu göstermektedir. Ancak problem bu potansiyele nasıl ulaşılacağının bilinmemesidir.
“Zihinsel Matematik, Hafıza ve Teknikleri” öğrencilerinizin beynindeki sayısal hafıza gücü ve zihinsel matematik potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacaktır. Öğrenilen teknikler ve beceriler öğrencilerinizi toplumun en üst dilimindeki %1’in içine sokacaktır.


Çocuklarınız Bedensel Gelişimi Yanında Zihinsel Gelişimini de İhmal Etmeyin!


 • Seminer Öğrencilere Neler Kazandıracak?
 • Hafızanın temel prensipleri ve metotlarını öğrenecekler.
 • Sayısal hafıza güçlerini keşfedecekler.
 • Matematik korkusunu yenecekler.
 • Beyin ve zihinsel potansiyelle ilgili teorik bilgileri, nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.
 • Beyinlerindeki matematiksel olan sol yarım küre ve yaratıcı olan sağ yarım küre fonksiyonlarını birlikte kullanarak, zihinsel potansiyellerini maksimum seviyede kullanmayı öğrenecekler.
 • Beyin hücreleri (nöronlar) arasındaki ilişkilerin nasıl sağlam hale getirileceğini öğrenerek, matematiksel bilgileri kolayca hafızalarına aktarabilecekler.


Sıkça Sorulan Sorular

“Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka” semineri, 30 saat süren bir seminer programıdır. 30 saatlik seminer programı üçer saatlik zaman dilimleri halinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla seminerler on oturumda (10 günde) tamamlanmaktadır. 30 saatlik seminer programları tamamen uygulama ağırlıklıdır. Seminerlerde öğrenilen her yeni yöntemin ardından egzersizler yapılmaktadır. Seminerler genellikle tatil dönemlerinde gerçekleştirilmektedir. İki haftalık dönemler halinde ve her dönem de iki hafta içi her gün olacak şekilde programlanmıştır.

Bir grupta, maksimum on beş öğrenci seminere katılabilir. Böylece seminerlerde her katılımcıyla ilgilenilmekte ve seminer sonucunun başarısı için uygulamalara ağırlık verilmektedir.

İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve SBS’ye hazırlanan öğrenciler.

 

MEGA HIZLI OKUMA® TEKNİKLERİ

Hızlı Okuma Eğitimi Niçin Gerekli?

Son yıllarda yapılan araştırmalar insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav rekabeti, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılması zorunlulukları hayatımızda hızlı okumayı birinci öncelikler sırasına getirmiştir.
Çok hızlı okuyarak zamandan tasarruf etmek kesinlikle mümkündür. Ancak, bununla birlikte, çok daha kısa zamanda çok daha hızlı okunulan metinlerin hafızada tutulabilmesi de gerekmektedir. Eğer okuduklarınızı hafızanıza yerleştiremiyor ve gerektiğinde hatırlayamıyorsanız, çok hızlı okumanın hiçbir anlamı yoktur. Böyle bir hızlı okuma, zamanı boşa harcamaktan başka birşey değildir.

Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?

İnsanların çok hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak ispat edilmesi ile, bu konuyla ilgili bir çok kurs ve seminer ilanları yoğun şekilde göze çarpmaya başlamıştır. Ancak bu tip kurs ve seminerlere katılan çoğu insan maalesef bu eğitimlerden ya umduklarını bulamamışlar ya da biraz olsun artan okuma hızları kurs veya seminer sonrası hemen eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

 • Maalesef hızlı okuma kursları ve seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşların çoğu konunun uzmanı olmayan, hafıza, beyin fonksiyonları ve zihinsel potansiyel konusunda bilgisiz ve yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Çoğunun eğitim, psikoloji,beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teorileriyle ilgili bir eğitim geçmişleri olmadığını göreceksiniz. Katılmayı planladığınız hızlı okuma kurs ve seminer öğretmenlerini mutlaka sorgulayınız. Kendisi hızlı okuyarak neleri başarmış mutlaka sorunuz.
 • Diğer bir neden ise, düzenlenen çoğu hızlı okuma kurs veya seminerlerinin temel olarak sadece takistoskobik eğitim tekniğine dayalı olmasıdır. Takistoskobik yöntem,sadece göz açılarıyla ilgilenmektedir. Beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katmadığı için tek başına başarılı olmamaktadır.

“Mega Hızlı Okuma” programı hem öğrenciler, hem de yetişkinler için dünyada sonuçları kanıtlanmış olan Türkiye’deki güvenilir tek”Anlayarak Hızlı Okuma Programı”dır. Program hem kağıt üzerinde hem de bilgisayar ekranında anlayarak hızlı okumayı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

“Mega Hızlı Okuma” programı hem öğrenciler, hem de yetişkinler için dünyada sonuçları kanıtlanmış olan Türkiye’deki güvenilir tek”Anlayarak Hızlı Okuma Programı”dır. Program hem kağıt üzerinde hem de bilgisayar ekranında anlayarak hızlı okumayı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.


Aşağıda belirtilen herhangi maddeden en az bir tanesi geçerliyse, ``Mega Hızlı Okuma`` eğitimi tam sizin için...

 • Okunacak çok şey varken, zamanınız çok azsa.
 • Okurken dalıp gidiyor ve okumaktan kopuyorsanız.
 • Kendinizin yavaş bir okuyucu olduğunu düşünüyorsanız.
 • Okumak zorunda olduğunuz yükün altında ezildiğinizi hissediyorsanız.
 • Bilgisayar ekranında çok şey okuyorsanız.
 • Öğrenciyseniz veya tekrar öğrenci olmaya karar verdiyseniz.
 • Dünyanın hızlı okuyanlar sınıfında olmayı hayal edenler arasındaysanız.
 • Hızlı okuma şampiyonu olacak bir hızda okumak istiyorsanız.
 • Daha önce katıldığınız bir programdan dolayı, anlayarak hızlı okumaya olan inancınızı kaybettiyseniz.

Yukarıdakilerden en az bir tanesi geçerliyse, o zaman ``Mega Hızlı Okuma`` eğitimine katılarak;

 • Daha az zamanda daha çok bilgi öğrenebilirsiniz.
 • Daha iyi konsantre olabilirsiniz.
 • MEGA H – I – Z – L – I okuyabilirsiniz !
 • Okuma yükünüzü kolayca yönetebilirsiniz.
 • Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne sahip olabilirsiniz.
 • Öğrendiğiniz bilgileri daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.
 • Kendine güvenen bir öğrenci veya yetişkin olabilirsiniz.

Mega Hızlı Okuma Eğitimi Neden R-A-K-İ-P-S-İ-Z ?

 • Çünkü, Mega Hızlı Okuma® eğitimini İngiltere’de yayınlanan “The Book of Genious” adlı kitapta “Dünyanın En İyi 10 Hafızası” listesinde gösterilen Dünya Hafıza Şampiyonu ve Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları MEMORIAD’ın başkanı olan Melik Duyar hazırlamıştır. Eğitimleri Memoriad Dünya hafıza Olimpiyatları kurulunun sınavlarını vermiş eğitmenler tarafından alıyorsunuz.
 • Çünkü, “Mega Hafıza®” hızlı okuma eğitimini destekleyen; Hafıza Gücü, Beyin Eğitimi, Hızlı Öğrenme, Konsantrasyon, Yaratıcı Düşünme gibi tüm beyin temelli eğitimlerin Türkiye’deki ilk ve tek öncüsüdür.
 • Yalnızca göz kasları ve görme alanlarının genişletilmesiyle ilgili takistoskobik bir eğitim vermiyor. Program beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katan ve böylece hem anlayarak ve hem de anladığınızı hafızanızda tutarak mevcut okuma hızınızı en az iki, üç, hatta dört katına yükseltiyor.
 • Beynin hafıza fonksiyonları ile desteklendiğinden dolayı anlama ve hatırlama oranınızı zirveye çıkartıyor.
 • Mega Hızlı Okuma® eğitimi Beyin Haritaları® (eyeQmaps®) ile desteklendiğinden, hafızada kalıcı olarak tam öğrenmeyi sağlıyor. Dikkat! Beyin Haritaları™ ve Zihin Haritaları™ Mega Hafıza’nın Tescilli Markalarıdır.
 • Program aynı zamanda öğrenme ve anlama hızınızı da artırıyor. Böylece bir konuyu anlamak için defalarca tekrar tekrar okuma ihtiyacı duymamanızı da sağlıyor.
 • Kişiye konsantrasyon becerisi kazandırarak zihin dağınıklığını önleyip, iş yaşamında ve sınavlarda okuduklarınıza daha iyi yoğunlaşmanızı sağlıyor.
 • Öğrencilerin okul, yetişkinlerin ise iş yaşamlarında fark edilmelerini sağlıyor.
 • Öğrenciler için ÖSS, SBS, KPSS gibi sınavlarda ve ayrıca yetişkinlerin mesleki ilerleme sınavlarında zamanı verimli kullanmalarında büyük avantajlar sağlıyor.
 • Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonlarının çoğu “Mega Hızlı Okuma®” eğitimine katılmış olanlardan çıkıyor.
 • A.B.D., İngiltere ve Japonya’da yıllardır test edilen ve sonuçlarından emin olunan bir programa dayanmaktadır. Bu eğitim programında Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar ve İngiltere Beyin Vakfı Başkanı tarafından hazırlanan “Mega Hızlı Okuma” seti (bu set aynı zamanda ders materyali olarak da kullanılmaktadır) ayrıca “Konsantrasyonun Gücü” kitabı ve “Bio-Ritmik Largo ve Konsantrasyon” seti de ÜCRETSİZ olarak veriliyor.
 • Mega Hızlı Okuma® semineri hayat boyu kullanabileceğiniz zihinsel becerilere sahip olmanızı sağlıyor.
 • Mega Hızlı Okuma® teknikleri eğitimi zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayarak, yapmak isteyip de bir türlü boş zaman bulamadığınız için yapamadığınız diğer işler için de size zaman kazandırıyor.
 • Mega Hızlı Okuma® kursları okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmanızı sağlayarak, kendinize olan güveni ve başarılarınızı da artırıyor.

Özet olarak, “Mega Hızlı Okuma®” eğitimi dünyada ve Türkiye’de şu ana kadar binlerce katılımcıya, hafızada kalan ve anlayarak hızlı okuma becerilerini en etkili,en hızlı ve en kolay şekilde öğrettiğini kanıtlayan ve test edilmiş tek programdır.


Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!