Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?

İnsanların çok hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak ispat edilmesi ile, bu konuyla ilgili birçok yayın, kurs ve seminer ilanları da yoğun şekilde göze çarpmaya başlamıştır. Ancak bu tip kurs ve seminerlere katılan çoğu insan maalesef bu eğitimlerden ya umduklarını bulamamışlar, ya da biraz olsun artan okuma hızları kurs veya seminer sonrası hemen eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

Bu sebepler:

 Maalesef hızlı okuma kurs ve seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşların çoğu konunu uzmanı olmayan, hafıza, beyin fonksiyonları
ve zihinsel potansiyel konusunda bilgisiz ve yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Katılmayı planladığınız hızlı okuma kurs ve seminer öğretmenlerini mutlaka sorgulayınız. Çoğunun eğitim, psikoloji, beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teorileriyle ilgili bir eğitim geçmişleri olmadığını göreceksiniz.

 Diğer bir neden ise, düzenlenen çoğu hızlı okuma kurs veya seminerlerinin temel olarak sadece takistoskobik (tachistoscopic) eğitim tekniğine dayalı olmasıdır. Maalesef takistoskobik yöntem sadece göz açılarıyla ilgilenmekte, beynin tüm fonsiyonlarını işin içine katmadığı için tek başına başarılı olamamaktadır.

Bu durumu bilen “Mega Hafıza Eğitim Merkezi”, uzun bir çalışma sonucunda, hızlı okumayla ilgili eksiksiz bir eğitim seti olarak “Mega Hızlı Okuma” kaset programını hazırlamıştır. Bu setin farkı, beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katarak tüm modern hızlı okuma tekniklerini kapsıyor olmasıdır. Ancak hepsinden daha da önemli olan özellik, bu eğitimin A.B.D. ve İngiltere’de yıllardır test edilen ve sonuçlarından emin olunan bir program olmasıdır.

Türkiye’de ve Dünya’da hızlı okumayla ilgili hangi eseri elinize alırsanız alın, hepsinin faydalanılan kaynaklar listesinde ortak bir isimle karşılaşırsınız. Bu özel isim hızlı okuma konusunda dünyanın lider eğitimcisi olan Tony Buzan’dır. Tony Buzan, yıllardır A.B.D.’de ve Avrupa’da uygulanan hızlı okuma eğitim programını, Dünya Hafıza Şampiyonlarından olan Melik Duyar’la birlikte çalışarak Türkiye’nin de kullanımına sunmuştur.

Tony Buzan ve Melik Duyar tarafından hazırlanmış olan “Mega Hızlı Okuma” seti, hızlı okumayı dünyanın en iyi iki uzmanından, hem de kendi evinizde, öğrenmenizi sağlamaktadır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!