Çocuğunuzun Zekasını 5 ile 11 Yaş Arasında Yükseltin

Mega Aritmetik Eğitim - Bilişsel Gelişim Programı (Bütünsel Program)

Mega Mental Aritmetik Kursu
Programın Çocuklara Katkısı:
 
 • Araştırmalar beyin nöroplastik yapıda ve sınırsız bir öğrenme kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor. Zihinsel yetenekleri geliştirmenin en etkili yolu ise oyunla öğrenimdir.
 • Beynin bilinçli düşünme ve bilinçli karar almadan sorumlu bölgesi olan frontal lob, gelişimini 23 yaşında tamamlar. Bu yaşa kadar çalıştırılmayan bölgelere ait hücreler gelişemez. Bu yüzden bilişsel becerilerin oluşmasında erken yaşların önemi büyüktür. 4-12 yaş döneminde elde edilen kazanımlar ise kalıcı olur.
Bu oyunlar zekayı geliştiriyor

ABD’nin California eyaletindeki UC Berkeley Üniversitesi’nin araştırması, zeka oyunlarının çocukların IQ seviyesini arttırdığını kanıtladı. 
Çoğunluğu liseyi bırakmış ailelerin çocuklarının okuduğu bir ilkokulda yapılan araştırma öncesinde çocukların ortalama IQ’ları 90 puan seviyesindeydi. 8 hafta ve 20 saatlik zeka oyunları derslerinin sonunda çocukların ortalama IQ’ları 13 puan arttı...

UC Berkeley Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Silvia Bunge ve ekibinin yaptığı çalışma sonucunda çocukların IQ gelişimi; haftada 2 gün 75’er dakika zeka oyunu oynayarak, her 15 dakikada bir yeni bir oyunla tanışarak sağlandı.

Bu çarpıcı çalışma “13$ Christmas Gift=13 Points Gain In Kids IQ” (13 TL’lik hediye=Çocukların IQ’sunda 13 puanlık artış) başlığıyla raporlaştırıldı. Raporda ebeveynlere çocuklarına yılbaşında 13 liralık bir oyuncak yerine 13 liralık bir zeka oyunu hediye ederek, zekalarını geliştirebilecekleri konusunda tavsiye verildi. 

Çalışmanın sonuçlarına https://www.nurtureshock.com/IQLeaps.pdf sitesinden ulaşabilirsiniz. 
Mega Aritmetik Programı
Beynimiz sağ ve sol olmak üzere iki yarım küreden oluşur. Beynin her iki yarım küresinin uzman olduğu faaliyetler farklıdır. Sol beyin ile matematik, sayılar, hesaplamalar, sözel kelimelerle düşünme, lineer-doğrusal, konuşma-lisan, analiz ve detay konularında çalışırken sağ beyin; hayal gücü, görsel, fotografik, üç boyutlu resimlerle düşünme, müzik, ritim, sanat ve bütünü görme özelliklerini taşır. Çoğu insan günlük yaşamda ve okul hayatında sol beyin küresini aktif bir şekilde kullanır.
Bunun nedeni okullarımızda işlenen müfredatın daha çok beynin sol yarım küresini çalıştırıp sağ yarım küreyi işin içine dahil etmemesidir. Sonuç olarak da beynin sağ yarım küresi atıl kalmakta ve bu bölümden maksimum gelişme sağlanmamaktadır. Mega Hafıza™ tarafından geliştirilen Mega Aritmetik™ sistemi matematiği bir araç olarak kullanarak beynin sağ ve sol yarım kürelerini dengeli bir şekilde kullanmayı hedefleyen ve sağlayan “zihinsel bir egzersiz” programıdır.

Mega Aritmetik Eğitiminin Uygulama Prensibi

Mega Aritmetik öğretme metodu sırasıyla Melik Duyar tarafından geliştirilen Paritmetik hesaplama sistemi, Soroban ile yapılan hesaplamalar ve hayal gücü ile sorobanın birlikte kullanıldığı Anzan sistemine dayanmaktadır. Çocuğa önce paritmetik sistem sonra soroban kullanımı ve nihai olarak hayal gücünü kullanarak aritmetik işlemleri yapması öğretilmektedir. Eğitimin nihai etabında çocuğa hayal gücünü kullanarak sorobansız olarak işlemleri zihinsel olarak yapması öğretilmektedir. 

Daha sonra hız egzersizleri ile çocuğun hayal gücü, konsantrasyonu ve hafıza gücü geliştirilerek kalem, kağıt ya da hesap makinesi kullanmadan hesaplamaları hızlı bir şekilde akıldan yapması sağlanmaktadır. Böylece çocuk kendi beyin gücünü kullanarak hesaplamaları hem hızlı hem de doğru bir şekilde, hesap makinesinden daha hızlı bir şekilde yapacak hale gelmektedir. Kısa bir ifadeyle Mega Aritmetik müfredat programı çocukların zihinsel matematiği kolay ve zorlanmadan yapabilmelerine yardımcı olur.

Çocuğunuzun Zekasını 5 ile 11 Yaş Arasında Yükseltin

 • Hızlı ve doğru hesaplama becerisi kazandırır.
 • Keskin görüş, işitme ve algılamayı güçlendirir.
 • Zihinsel becerilerin artmasında yardımcı olur.
 • Keşfedici düşünmeyi kolaylaştırır ve geliştirir.
 • Hızlı refleks ve akıl yürütme becerilerinin gelişmesini hızlandırır, böylece dikkat ve konsantrasyon gücünü arttırır.
 • Hızlı refleks ve akıl yürütme becerilerinin gelişmesini hızlandırır, böylece dikkat ve konsantrasyon gücünü arttırır.
 • Beyin dalgalarını etkileyerek konsantrasyonu sağlayan ders çalışma ve hızlı okuma frekans müzikleriyle çocukların sınıf içerisindeki grup egzersiz çalışmasıyla etkin bir eğitim almalarını sağlar.
 • Eğlenceli şekilde, oyun oynarcasına öğrenme kapasitelerini arttırır.
 • Beynin her iki yarım küresini de kullanarak fiziksel dünyayı ve sosyal etkileşimleri anlamaya yardımcı olacak geniş bir bilgi ve beceri kazanmasını sağlar.
 • Kişisel gelişime olan katkısıyla öz güven duygusu aşılar.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!